Münafıklar sevgi talebini şeytani bir kibirlenme için isterler.

Adnan Oktar’ın 8 Haziran 2016 tarihli A9 TV röportajından


ADNAN OKTAR: Sevgi beklemek zaten her Müslüman’ın isteğidir. Ama münafık bunu büyüklük için kullanır. Oradaki ince çizgiyi anlayamayan mümin de yani oradaki onun oyununu anlayamayan müminse, onun da samimi olabileceğini düşünür.  Samimi olabileceğini düşündüğü için ona samimi olarak sevgi gösteriyor. Allah da diyor ki; “Siz onları seversiniz oysa onlar sizi sevmez” diyor. Çünkü münafık hiçbir zaman için gerçek sevgiyi bilmez. Sadece büyüklük için ister, sadece itibar için ister. O kadar. Yani rekabet münafığın çok hayati bir özelliğidir. Bak mesela Samiri Hz. Musa (a.s) ile rekabet için ta oradan geliyor, çölü de geçiyor ve Musevilere hakim olmak için büyük bir oyunun içine giriyor. Bak, ne emekler veriyor, ne oyunlar oynuyor. Yani yarın bir gün bir felaket olursa, Hz. Musa (a.s)’a bir şey olursa, orada Müslümanların kontrolünü ele alacak, başlarına geçecek ve fitne başı olarak Müslümanları helake sürükleyecek. Onun için çok dikkat etmek, münafığın bu hırsını da unutmamak lazım. Münafık daima baş olmak ister. Yani en önemli kişi olmak ister. En çok dikkati çeken kişi olmak ister. Ve bütün ömrünü bunun üstüne kurar. Bütün planını da bunun üstüne kurar. Müslümanlara yanaşma vesilesi de budur.

OKTAR BABUNA: Siz söylemiştiniz Hocam, Kuran’da da bildiriliyor, özellikle de kinleri peygambere, elçiye ve imama oluyor, inşaAllah. Allah bir ayette, şeytandan Allah’a sığınırım. “İmama duydukları kinin, peygamberin kendi fazlından onları zengin etmesinden başka bir nedeni yoktu” diye bildiriyor.

ADNAN OKTAR: Tabii. Münafık bak zengin oluyor. Onu peygamber çok rahatlatıyor yahut o devrin imamı kimse onu rahatlatıyor, zenginlik içinde yaşatıyor. Daha da kini artıyor münafığın. Ama Yusuf Suresi’nde sevgiyi esas alan bir üslup var, dikkat ederseniz. Yani münafığın asıl kepazelik çıkarttığı, ahlaksızlık yaptığı noktanın sevgi üstüne kurulduğunu anlıyoruz, sevgi iddiasıyla. Halbuki Kuran bunun gerçeğini de ortaya koyuyor. Sadece enaniyet ve büyüklük için sevgiyi kullandıklarını anlıyoruz. Onun için münafıktaki ana silahın bu olduğu anlaşılıyor Kuran’da, ana konunun bu olduğu anlaşılıyor. Mesela Samiri’de de en çok sevilen, en çok enaniyet yapan, en büyük olan ve en başta olan olmayı hedeflediğini görüyoruz Samiri’nin. Hz. Yusuf (a.s)’ın kardeşlerinin de aynı amaçla hareket ettiğini, Hz. Yusuf (a.s)’ın yanında kalan kadının da aynı amaçta olduğunu görüyoruz. Ve bunların bütün fitnesinin kaynağının sevgi amaçlı olduğunu ama sevgiden amaçlarının da sadece şeytani bir azamet olduğunu görüyoruz. Onun için münafık sürekli kepazelik ve ahlaksızlığını sevgi kökenli çıkarttığını anlıyoruz. Yani sürekli onu bahane ederek bir ahlaksızlık yaptığını anlıyoruz. Niye bana ilgi göstermiyor? Niye alaka göstermiyor? Münafık sürekli bununla kepazelik çıkartır. Bunu hem Tevrat’ta, hem Kuran’da görmemiz Allah’ın bize mühim bir işareti. Yani bütün meseleleri buradan çözebiliyoruz, Kuran’ın işaretinden her şeyi anlayabiliyoruz. Münafığın bütün vasıflarını bu devirde Cenab-ı Allah bizlere çok ciddi analiz ettirdi. Mesela bu tip bir eser hiç yok. Bu derece analiz yapan hiçbir kitap, eser yok. Şimdi çıkacak olan eser bitmek üzere zaten. Dört gün sonra falan baskıya vereceğiz. Münafıklarla ilgili ki birinci cildi olmuş oluyor. Dünya tarihinde ilk, İslam tarihinde ilk. Çok kapsamlı.


DEVAMINI GÖSTER

Related Works